Genital Bölge Estetiği Nedir?

GENİTAL ESTETİK (Kozmetik  Jinekoloji)

VAJİNAL LAZER

Kadınlarda vajinal doku yaş, geçirilmiş gebelik ve doğumlar, ve özellikle menopozdan sonra östrojen hormonu eksikliğine bağlı olarak incelir, sarkar ve atrofi dediğimiz dokunun hücresel anlamda gerilemesi ortaya çıkar. Oluşan tüm bu değişikliklere bağlı olarak vajinal kuruluk, sık mantar enfeksiyonları, ağrılı cinsel ilişki ve ilişkide tatminsizlik gibi hoş olmayan sonuçlar ortaya çıkar. Aynı zamanda pelvik taban dokusu desteğini yitirdiğinden yine çok sayıda kadında öksürme, gülme vs. ile görülen idrar kaçırma (üriner inkontinans) izlenir. Maalesef kadınların çoğu bu sorunları yaşamalarına rağmen hekimlerine konudan bahsetmeye çekinirler.

Vajinal Laser teknolojileri içinde CO2 Laser, bu alanda en yaygın kullanılan laser teknolojisi olup dokuya uygulandığında oluşturulan mini delikler sayesinde(DOT teknoloji) dokuda  termal efekt meydana getirilir, böylelikle  remodelling (doku yenilenmesi) tetiklenerek, taze kollajen oluşumu ve elastik liflerin artmasına yol açar. Bu sayede doku sıkılaşıp, güçlenir ve yüzeyde lubrikasyon sağlayarak vajinal iç yüzey kayganlığına katkıda bulunur. Yine pelvik taban dokusu desteklendiğinden idrar kaçırma problemlerinin düzelmesine yardımcı olur.

Kliniğimizde bu amaçla gelişmiş birçok ülkede de tercih edilen Mona Lisa Touch CO2 Lazer Cihazı kullanılmaktadır.

Vajinal Lazer Tedavisinin Avantajları

  • Cerrahi bir işlem olmadığından normal yaşama aynı gün içinde dönülür,
  • Ağrısız, ofis şartlarında, kısa sürede uygulanabilir,
  • İşlem için yaklaşık 30 dakika ayırmanız yeterlidir,
  • Vajinal lazer uygulamaların faydaları;
  • Vajinal kuruluk giderilir,
  • Ağrılı cinsel ilişki  tedavisinde faydaları vardır,
  • Menopoz sonrası oluşan vajinal doku incelmesi (atrofisi) tedavi edilir, doku güçlendirilir,
  • Kadında ve partnerinde daha tatmin edici bir cinsel ilişkiye olanak verir,
  • Atrofiye bağlı vajinal kuruluk ve sonrasında gelişen sık vajinal enfeksiyonların (mantar ve bakteri enfeksiyonları gibi) tekrarını azaltır,
  • Vajinal dokuyu güçlendirildiği için pelvik tabanda güçlendirilmiş olur, böylece öksürme, hapşırma ile ortaya çıkan idrar kaçırma şikayetleri azaltılır.

LABİOPLASTİ (İç Dudak Estetiği)

Genital Dudakların Düzeltilmesi

Kadınlarda genital dudaklar kişiden kişiye çok değişik şekil ve yapıda olabilmektedir ancak bazı kadınlarda iç dudaklar (Labia Minora) olması gerekenden çok daha uzun veya asimetrik yapıda olabilmektedir. Yine yıllar içinde genital dudaklar, özellikle dış dudak (Labia Majora) hacmini kaybedip, sarkık ve düzensiz bir görünümde olabilmektedir. Özellikle genç kadınlar vajinal dudaklardaki asimetrik görünümden şikayetçi olurken, menopozal evreydeki kadınlarda sarkık ve hacimsiz görünümden dolayı mutsuz olmaktadır. Oluşan görünüm estetik anlamda kadına rahatsızlık verdiği gibi bazen dar çamaşır, mayo, bikini ve pantolon giyildiğinde, bazı sportif etkinliklerde rahatsızlık verir. 

Labioplasti nedir?

Sarkmış, asimetrik veya aşırı uzun dış genital bölge dudakların uygun cerrahi tekniklerle çıkarılarak  arzu edilen, yeniden şekillendirmenin (reshaping)  sağlanmasıdır. İşlem cerrahi bir prosedür olup anestezi gerektirmektedir. Kullanılan dikiş iplikleri özel seçildiğinden işlemden sonra dikiş alınmasına gerek yoktur. İşlemden sonra kısa bir süre istirahat etmeniz önerilir. Hekiminiz dikkat etmeniz gereken şeyler hakkında detaylı bilgi verip, kullanmanız gereken antibiyotik reçetesini düzenleyecektir. İşlemden sonra bir süreliğine ağır egzersiz ve spordan kaçınmanız istenecek, havuz, sauna ve kaplıcadan uzak durmanız istenecektir.

VAJİNOPLASTİ ( Vajinal Estetik Ameliyatı )

Vajina Daraltılması

Başta doğum olmak üzere yaş, menopoz, kronik öksürükle seyreden hastalıklar, sürekli ağır kaldırma gibi durumlar vajinal dokuda genişleme ve sarkmalara neden olur. Vajinal dokunun sarkması ile birlikte azalan pelvik taban desteği idrar kesesinin de (mesane) sarkmasına neden olur. Sonuçta öksürmek, ıkınmakla idrar kaçmaya başlar. (üriner inkontinans) Hasta idrar tutmakta zorlandığı için sosyal ve cinsel hayatı da etkilenir. Yine bağırsak dokusunun vajina içine bombelenmesi sonucu kronik kabızlık, vajinanın aşırı geniş olması nedeni ile cinsel ilişkide partner ve  hastanın tatmin olamaması eşlik eden sorunlar olarak ortaya  çıkar.

Vajinoplasti (Perineoplasti) sarkmış vajinal dokunun uygun cerrahi tekniklerle düzeltilmesi ve aynı zamanda idrar torbasının da yukarı kaldırılarak mevcut şikayetlerin giderilmesi işlemidir. İşlem cerrahi bir prosedür olup ,anestezi altında, ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir. Operasyondan sonra hekiminiz gerekli reçeteyi düzenleyip, uygun önerilerle taburcu edecektir. Yara iyileşmesi tamamlanana kadar cinsel ilişkiden ve aşırı ağırlık kaldırmadan  uzak durmak gerekir. Operasyonda özel dikiş iplikleri kullanıldığından dikiş alınmasına gerek yoktur. Dikişler çoğunlukla vajinanın içinde olduğundan iyileşme süresinde hastalarda çok rahatsız edecek bir ağrı izlenmez. Hasta ağır olmayan, günlük ev işlerine kısa sürede dönebilir.

Paylaş:

Hemen Fiyat Al !