Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı, estetik diş hekimliği yöntemleri sayesinde yapılır . Yani bu porselen lamineler olabilir, kristal destekli veya zirkonyum destekli kaplamalarla, diş beyazlatma ile beraber ufak tefek bonding sistemleri ile veya hepsinin kombinasyonu şeklinde olabilir. Önemli olan burada hekim ile hastanın beraber görüşüp neye ihtiyacı olduğunu bulmaktır.

Gülüş tasarımında son senelerde değişik bir teknik çıkmıştır. Gülüş tasarımı provası yöntemidir. Bu teknik sayesinde estetik diş hekimi ile hasta beraber bir araya gelerek ağızda bazı özel mumlarla dişleri göstererek, dişleri birebir ağızda hissederek gülüş tasarımını oturtmak mümkün hale gelmiştir.

Hollywood Smile (gülüş tasarımı) Kimlere Uygulanır?

Hollywood Smile gülüş tasarımı ile estetik, simetrik ve beyaz dişlere kavuşmanız sağlanır, dişlerinizde ve diş etlerinizde sağlıklı bir görünüm elde edilir. Gülüş tasarımında, doğru bir ağız kapanışı ve yarım ay veya ay şeklinde gülümseme hattıyla daha enerjik ve genç bir görünüm hedeflenir.

Zirkonyum ve Lamine  Kaplama Arasında Fark Nelerdir?

Zirkonyum ile laminate veneerin en büyük farkı; laminate veneer uygulamasında dişten kesim yapılmıyor veya sadece minimal düzeyde kesim yapılıyor olmasıdır. Laminate veneerler bu şekilde sadece dişin ön kısmına uygulanmaktadırlar. Ayrıca her diş için tek tek uygulama yapılmaktadır. Ancak zirkonyumda madde kalınlığına yer verebilecek kadar çepeçevre kesim yapıldıktan sonra uygulama yapılmaktadır. Tam kaplama olması yönü ile de laminelerden ayrılmaktadır.

Paylaş:

Hemen Fiyat Al !