Meme Estetiği  Seçenekleri Nelerdir?

Meme Büyütme (Augmentasyon Mamoplasti)

 Ani kilo alıp vermelerde, doğum sonrası, gelişimsel nedenlerle, vücuda göre orantısız olan, yaşa bağlı olarak küçülen memeler için hacim kazandırmak amacıyla yapılır. Memeyi büyütmek için kullanılacak olan implant belirlenirken hastanın meme yapısı, göğüs kafesinin şekli, kilo ve vücut oranları dikkate alınır. Fizyolojik olarak sınır belirlemek için hasta ve doktor implantın şekline ve boyutuna karar verir. Ameliyat sırasında da değerlendirme amaçlı  olarak implant test edilir ve en iyi sonucu veren uygulama yapılır.

Meme Küçültme (Redüksiyon Mamoplasti)

Kilo alımı, gelişimsel nedenler, bazı ilaçlar ve çeşitli tümörler göğüs büyüklüğüne neden olabilir. Aşırı büyük göğüsler duruş bozukluğuna, boyun ve sırt ağrılarına yol açabilir.  Redüksiyon Mamoplasti operasyonuyla meme dokusundaki yapı küçültülerek ve fazla yağ dokusu alınarak daha hafif, sağlıklı ve estetik bir görüntü oluşturmak mümkündür.

Meme Dikleştirme (Mastopeksi)

Yaşın ilerlemesiyle beraber vücudun elastik yapısını kaybetmesi, hormonal nedenler, hamilelik ve emzirme sonrası, ani kilo kaybı gibi nedenle göğüslerin sarkmasına neden olur. Ayakta muayene edilen hastanın meme ucunun çevresinden meme kıvrımına dikey bir kesi atılarak ölçüm yapılır ve meme altına yerleştirilen protez ile meme dikleştirme işlemi yapılır.

Jinekomasti

Erkekler için meme küçültme operasyonu olarak bilinir. Hormonal nedenler ve çeşitli hastalıklardan kaynaklı meme çevresinde biriken yağ jinekomastiye yol açmaktadır. Liposuction yöntemi ile tedavi edilen hastalar, anestezi altında 2-3 mm büyüklüğünde bir tüp yoluyla yağlı dokunun emilmesi sağlanır.

 

Kimler Meme Estetiği Yaptırabilir?

Sırt ve boyun ağrıları yaşayanlar, memeleri irileşmiş ve ağırlaşmış, meme başları aşağıya doğru sarkmış kişiler, iki meme arasında hacim farklılığı olanlar meme küçültme ameliyatı yaptırabilir.

Meme Büyütme ,Küçültme ve Dikleştirme Sağlıklı mı?

Birçok hastamın kafasını meşgul eden başka bir soru da protezlerin meme kanseri ile ilişkisi hakkında. Bu operasyonda sadece Amerikan FDA onayı olan protezleri öneriyoruz. Bu protezler güvenlidir ve hiçbir protez meme kanseri riskini arttırmaz ya da eksiltmez. Memede protez olması mamografide çıkacak duruma herhangi bir etki yapmaz. Protezler güvenlidir. Oysa meme büyütme için bilinçsizce kullanılan ilaç, krem, serum ya da jeller çok çeşitli hormonel sorunlara davetiye çıkarabilir. Yetkili olmayan kişilerce yapılan meme dolguları tehlikeli olabilir. Meme proteziyle meme büyütme işini yapmakla yetkili olan tek şahıs, Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı estetik ve plastik cerrahi uzmanlarıdır.

Paylaş:

Hemen Fiyat Al !