Safir FUE Saç Ekim Tekniği Nedir?

Safir FUE saç ekimi (foliküler ünite ekstraksiyonu) tekniğinin kanal açma aşamasının, oldukça kıymetli bir cevher olan safirden üretilmiş uçlarla gerçekleştirilmesidir.

En çok tercih edilen tedavi tekniklerinden biridir.

Safir FUE Saç Ekim Yönteminin Avantajları Nedir?

  • Anti-bakteriyel özelliklere sahip pürüzsüz yüzeyi, sertlik, keskinlik ve dayanıklılık gibi fiziksel nitelikleri nedeniyle kanal açma işlemi esnasında safir uç kullanıldığında çok daha az vibrasyon olacaktır, böylece hem travmanın hem de doku hasarı riskinin en düşük düzeyde tutulması sağlanır.
  • % 15 oranında daha hızlı saçların uzamasını sağlar.
  • Slit teknıgıne göre % 30 daha yoğun saç ekimine izin verir.
  • Safir uç ile yapılan FUE ile metal slit yöntemine göre daha sık ekim yapılabilir ve bu da daha ileri evrelerde saç dökülmesi olan hastalara uygulanmasını olanaklı kılar.
  • Greftlerin daha sık ekilmesine yardımcı olarak saç yoğunluğu ile birlikte daha doğal bir görünüm elde edilmesine olanak sağlar.
  • Metal slite göre, daha az deri altı sıvı enjekte ederek kanal açımı yapma olanağı sunar.
  • Uygulamadan sonra görülen ödem düzeyi de daha düşük olacağından hastalar için operasyon sonrası her anlamda daha konforlu olur.
  • Ekim için açılan kanalların küçük olmasından dolayı operasyon sonrası doku iyileşmesi metal slite göre daha hızlıdır ve en önemlisi, deri üzerinde pürüzsüz bir birleşme olur.
  • Saç kökleri kendi boyutlarındaki kanalların içine en doğal açıyla ekildiğinden, köklerin yerinden çıkması ve açı ayarlarının değişmesi ihtimali yoktur.
  • Safir uç ile kanal işleminden sonra Fue yöntemi ile gerçekleşen ekim sonuçları son derece doğal görünümlü olur.

 Saç Ekimi Tedavi Süreci Nasıl?

Safir saç ekiminde fue yönteminde olduğu gibi önce donör bölge saptanarak greft sayısı belirlenir. Safir fue saç ekimi tekniğinde 0.6-0.8 mm uçlarında mikromotorlar kullanılarak tek tek açılan kanallara saçın çıkış yönüne bakılarak alınan greftler yerleştirilir. Safir uçlarının yarattığı konfor sayesinde hızlı iyileşme görülmektedir.

 Safir Fue Saç Ekiminin Fiyatları?

En modern saç ekim yöntemlerinden biri olarak kabul edilen Safir Fue saç ekimi yöntemi oldukça bilinmektedir.. Bunun en önemli nedeni ise hiçbir ağrı ve sızı olmaksızın saç ekiminin gerçekleştirilmesidir. Bu yüzden kliniğimize başvurarak en uygun fiyatlarla bu yeni gelişmekte olan saç ekim tekniğinden yararlanabilirsiniz. Ektireceğiniz saç miktarına göre fiyatlar değişkenlik gösterir. Ancak bütçenizi aşmayacak şekilde fiyat seçenekleri bulunmaktadır. Kliniğimize başvurarak en özel fiyatlarla saç ekiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bu süreç sizin için tamamen ağrısız geçecektir.

Paylaş:

Hemen Fiyat Al !