Ekim sonrası saçlar 4-5 aydan sonra uzamaya başlar. 1 yılda saçınız artık son halini alır.

Saç kısaltma işlemini Esteboss Clinic’te yapıyoruz. Saç köklerinin net görülebileceği şekilde 0 veya 1 numara kısaltıyoruz.

Kök alınan bölgeden tekrar saç çıkmaz. Kökler belli aralıklarla alındığı için saçınızı kısa kestirseniz bile iz belli olmaz.

Ameliyatlarımızı JCI belgesi bulunan tam donanımlı hastanemizde yapıyoruz.

Ekim yapılan saçlarınız istediğiniz kadar uzar. Uzayan saçlarınızı boyatabilir, istediğiniz gibi kestirebilirsiniz.

Saç Ekim ameliyatı 6-8 saat arası sürüyor,ama alınan greft sayısına göre de değişebilir.

Saç ekimi için standart bir fiyat yok. Fiyatlar saç ekimi yapılacak alana göre değişmektedir.

Saç köklerine göre punch uzunluk ve kalınlıkları değişmektedir. 0.6mm, 0.7mm, 0.8mm punchlar kullanılır.

Ense (Donör bölge) bölgesi ve aynı zamanda diğer vücut kılları uygun olmadığı zaman saç ekimi yapılamamaktadır. Kronik hastalığı (kalp, yüksek tansiyon, şeker) veya allerjisi olan hastalar bunları belirtmek durumundadır. Ön muayene sırasında detaylar konuşulup karar verilir.

Günümüzde genellikle FUE tekniği kullanılmaktadır. FUE tekniği ile yapılan saç ekimlerinde hem donör bölgede hemde ekim yapılan bölgede iz kalmamaktadır.

18 yaşından itibaren donör bölgeleri uygun bulunan herkes saç ekimi yaptırabilir.

İlk bir hafta kadar, güçlü güneş ışınlarından, travma oluşturacak olaylardan, ağır işlerden, stres, cinsel ilişki, sigara ve alkolden sakınınız. Jöle ve saç spreyi 15-20 gün asla kullanmayınız.

Saç ekimi sonrasında size kullanmanız gereken ilaçların reçetesi verilecektir.

Kök alım işlemi bittikten sonra, köklerin yerleştirileceği kanallar açılır. Önceki saçlarınız hangi yöne doğruysa açılan kanallarda o yönde açılır.

Ekim yapılan saçlar kesinlikle dökülmez. Ekim harici mevcut saçların dökülmesi, yaşa, cinsiyete ve genetiğe göre yaşanabilmektedir. Bu durumda ikinci bir saç ekimi veya medikal tedavi düzenlenebilir.

Ekilen saçların tamama yakını çıkar.

Saç ekiminde önemli olan; sağlıklı, sık ve estetik görünüm kazandıracak saç köklerini alıp kel olan bölgeye ekmektir. Bu nedenle ilk olarak ense bölgesi tercih edilmektedir. Çünkü diğer vücut kılları ile saç aynı karakterde değildir. Ama nadiren de olsa diğer vücut kılları da kullanılmaktadır.

FUE tekniği ile yapılan saç ekiminde lokal anestezi ile çalışılır ve hastanın uygulama esnasında ve uygulama sonrasında ağrısı olmaz.

Greft enseden alınan saçı üreten saç köküdür. Bir greftte 1, 2, 3, 4 veya 5 saç teli bulunabilir.

Hastanın durumuna göre değişmekle birlikte 3500-4000 kök ekilebilir.