Traşsız ve Ağrısız Saç Ekimi Nedir?

Tıraşsız saç ekimi uygulamaları saçlarını tıraş etmek istemeyen kadınlar tarafından sıklıkla talep edilmekle beraber bazı erkekler için de oldukça önemlidir.. Normal saç ekim teknikleri kullanılır. Tek fark saçların tıraş edilmeden ekilmesidir.

İşlem uzun saçlı bölgelerde yürütüldüğü için çok daha uzun sürmektedir. Tam tıraşsız saç ekimlerinde oluşabilecek saç kayıp riskleri tıraşlı saç ekimlerine nazaran daha fazladır.

Traşsız Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Bu teknikte hemşire ya da teknisyen yardımcı kişi, bir tarak ya da ıslak gazlı bez yardımıyla uzun saçları ayırarak açar, daha sonra cerrah saç kökü çıkış açısına göre punch yardımıyla deriye girerek saç kökünü çıkarır. Burada saç çıkaran doktorun çok sabırlı dikkatli olması şart çünkü bu teknikte uzun saç arasında çalışıldığı için saç kökü çıkarmak çok daha zor ve meşakkatli; uzun zaman ve sabır gerektiriyor. Maksimum alınabilecek kök sayısı, tıraşla yapılan FUE saç ekimine oranla çok daha az. Ancak belirli küçük alanları kapatmak için kullanılabilecek olan bu teknikte, her seans 500- 700 greft alınıp ekilebilir

Paylaş:

Hemen Fiyat Al !