Yüz Estetiği Nedir?

Zaman geçtikçe  yüzde derin çizgiler , kırışıklık ve sarkma meydana gelebilir. Yüz estetiğinde dikkat edilmesi gereken sorun neyse o soruna yönelik çözümlere başvurmaktır. Örneğin ; 40 yaşında göz altlarında çukurluk olan,göz çevresi hafif kırışmış, mimik çizgileri derin olan daha önce hiçbir estetik işlem yaptırmamış bir bayan hastaya botoks ve dolgu gibi basit ve az maliyetli işlemler yerine yüz germe tavsiye etmek uygun değildir .

YÜZ GENÇLEŞTİRMEK İÇİN YAPILAN İŞLEMLER NELERDİR?

Yüz gençleştirmede temel prensip eksikliklerin tamamlanmasıdır.

Çukurları doldurmak için  YAĞ ENJEKSİYONU veya DOLGU.

Göz kenarları ve alındaki ince kırışıklıklar için BOTOKS.

Sarkmalar için GÖZ KAPAĞI AMELİYATLARI,YÜZ GERME,ORTA YÜZ GERME,BOYUN GERME,ALIN GERME ( ENDOSKOPİK KAŞ KALDIRMA )

SORUN ÇUKURLAR ÇÖKMELER VE DERİN ÇİZGİLER İSE;

DOLGU

Göz altında oluşan çukurlar, alın ve dudak kenarındaki derin çizgiler dolgu maddesi ile 5 dk.da ameliyatsız ve çok uygun maliyetlerle giderilebilir. Kalıcılığı ortalama 2 yıldır .

Dolgu 2 yıl sonra tekrarlanmadığında daha kötü olur mu?
Yapılan dolgunun etkisi geçince tekrar aynı işlemi yaptırıp yaptırmamak hastanın tercihidir. Hatta dolgu yapılan bölgedeki çukurluk derinleşmesi engellenmiş olacağı için eskiye nazaran daha iyi bir hal alır. Asla eski halinden daha kötü bir hal almaz.


YÜZE YAĞ ENJEKSİYONU

Dışarıdan verilen dolgu maddesinin yeterli olmadığı durumlarda vücudun diğer bölgelerinden alınan (karın ,bel bölgesi gibi ) yağlar yüzde derin çukurları doldurmak için kullanılabilir. Hastanın kendi yağı olduğu için tekrarlanması gerekmez, kalıcıdır. Herhangi bir iz kalmaz, pratik ve doğal görünüm sağlayan çok iyi sonuçlar aldığımız bir işlemdir.

SORUN KIRIŞIKLIK İSE :

BOTOKS

Alın ve göz kenarlarındaki kırışıklıkları açmanın en kolay yolu botoks işlemidir. Ameliyatsız ve 5 dk. da yapılan maliyeti düşük bir işlem olduğundan hemen hemen 25 yaş üzerindeki her yaş grubunda sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. Kalıcılığı ortalama 5-6 aydır. Günümüzde plastik cerrah olmayan kişiler tarafından sık yapılsa da bu sağlıklı bir durum değildir. Sonucunda mimik bozuklukları göz kapağında düşmeler ve doğal olmayan yüz ifadeleri sıklıkla çevremizde görmekteyiz. Doğru hekim tarafından yapılması çok önemlidir.

Botoks bir kere yaptırıp daha sonra tekrar ettirmezsem eskisinden daha kötü bir hal alır mıyım?

Yapılan botoksun etkisi ile kırışıklık oluşumuna sebep veren mimik kullanımı eskiye nazaran nispeten azalacağından kırışıklık olan bölgenin derinleşmesi engellenmiş olur. Dolayısıyla tekrarlanmadığında cilt eski halini geri alsa da sık sık tekrarlandığında eskiye nazaran daha iyi bir görünüm sağlar.

 

Yüz ve Boyun Germe Nasıl Yapılır?

YÜZ GERME AMELİYATI

Cildin sarkması minimal seviyelerden uzaklaştığında yüz germe ameliyatından daha iyi bir çözüm olmayacaktır. İzler saçlı deri ve kulak arkasında olacağı için hastayı rahatsız etmez, işlem yaklaşık 2-3 saat arası sürer. Hasta işlemden 4 saat sonra ayağa kalkabilir. Dikişler kendinden eriyen dikiş olduğu için özel bir pansumana gerek yoktur.1 ya da 2 gece hastanede yatıştan sonra 5. Gün kontrol yapılır ve hasta günlük yaşantısına dönebilir.

BOYUN GERME

Genellikle 50 yaşın üzerinde yüz germe ameliyatlarının yanında boyundaki sarkmaların da bütünlüğü bozmaması açısından boyun germe ile birlikte yapılması gerekebilir. Boyunda fazla yağlanma var ise beraberinde bu bölgeden yağ alma işlemleri de yapılabilmektedir.

 

Kulak,Dudak ve Göz Kapağı Estetiği Nelerdir?

Kepçekulak Ameliyatı (Otoplasti) Nedir?

Otoplasti aslında kelime anlamında da olduğu gibi kulak estetiği demektir. Kulak kepçesi yani aurikulanın yeniden şekillendirilip daha doğal ve estetik hale getirilmesi işlemidir. Birçok ameliyat tekniği ve yöntemi mevcuttur. Sayılı cerrahlar tarafından başarı ile yapılabilmektedir.

Kepçekulak Ameliyatı (Otoplasti) Kimlere Yapılır?

Otoplasti kulak şeklinden memnun olmayan herkese yapılabilir. Hastaları rahatsız eden kulak büyüklüğü, ve kepçe olması (antiheliks yokluğu ya da zayıflığı ve kavum konka hipertrofisi ) gibi patolojiler çeşitli otoplasti teknikleri ile doğal ve hastayı memnun edici sonuçlar elde edilebilir. Özellikle okul öncesi çocuklarda ortalama 5 yaş en ideal zamandır. Okulda kepçe kulağın dalga konusu olması çocuk psikolojisini oldukça olumsuz etkilemektedir.

Dudak Estetiği Nedir?

Alt dudak, üst dudağa göre daha hacimli olmalıdır. Dudak ve burun arasındaki mesafe 12- 15 mm arasında olmalıdır. Yaş alma ile birlikte üst dudak burun tabanı arasındaki mesafe uzar. Buna dudakların etli kısımlarında incelme de eşlik edebilir. Genç hastalarda üst dudak burun tabanı mesafesi normal olmasına rağmen dudakların yeteri kadar hacimli olmamaları sonucu sanki dudak burun mesafesi uzunmuş gibi görünebilir. Bu durumda yapılması gerek dudaklara hacim kazandırılmasıdır. Üst dudağın toplam dudak hacmine oranı %40 iken alt dudağın oranı %60 kadar olmalıdır. Bu durum tersine döndürülecek şekilde üst dudağa daha fazla hacim verilirse üst dudaklar yandan çok çıkık görünüp ördek dudak görünümü oluşabilir. Başka bir hadise de dudağın etli kısımlarının kenarlarını oluşturan dudak çizgileridir. Bu çizgiler belirginleştirildiğinde dudak daha az hacimle daha da dolgun görünür ve dudağın etli kısımlarına daha az hacim verilebilmesi mümkün olur. Burun tabanından dudağa doğru inen filtrum çizgilerinin de belirgin olmaları gereklidir. Ayrıca dudaklardaki simetri bozukluklarının da mümkün olduğunca düzeltilmeleri gerekmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Nedir?

Göz altı torbaları, üst göz kapağının aşağı sarkması gibi sorunlarda hastanın genel sağlık durumu ve tercihine göre lokal ya da genel anestezi altında yapılan bir işlemdir .İşlem süresi 1-2 saattir. Hasta işlemden sonra hemen günlük yaşantısına dönebilir. Ameliyat sonrası 4. Gün kontrol yapılır. Hastanın aynı anda hem göz altı torbaları hem de düşük olan üst göz kapağı düzeltilmesi mümkündür. İşlem sonrası hızlı sonuç alınır, yüzünde göz kapakları ile ilgili sorun yaşayan kişilerde bu işlem sonrası gözle görülür bir değişim ortaya çıkar ve son derece doğal bir görünüme kavuşulur. Hasta çok basit bir işlem ile yorgun, yaşlanmış ya da uykulu kurtulmuş olur.

Estetik Sonrası İz Kalır mı?

Halk arasında estetik ameliyatlar sonrası yaraların izsiz iyileştiğine inanılır. Aslında kısmen haklıdırlar çünkü burun estetiği, göz kapağı estetiği, yüz germe ameliyatları, kepçe kulak ameliyatlarında izler gizlenebilmektedir. Bu yüzden de izsiz sonuçlar elde edilmesini ümit ederler. Aslında estetik cerrahi iz konusunda cerrahi branşlar arasında en hassas olan ve derin eğitim alan ve ameliyatlarda cildin kapatılmasına en fazla zaman ayıran branştır. Ancak her cerrahi işlem sonrası, her estetik ameliyat sonrası mutlaka ameliyat izi kalır. Ama bu iz olabildiğince az olsun diye çok fazla emek ve zaman harcanır.

Paylaş:

Hemen Fiyat Al !